AKTUALITY
V loňském roce právě na semilskou pouť se konalo poslední promítání ve staré budově kina Jitřenka. Po více jak roce je stavba v podstatě dokončena a z bývalého kina pro 500 diváků se vyloupla moderní multifunkční budova, ve kte...
Z pohledu stavebního byla dokončena kompletní hrubá stavba, tzn. včetně střechy ve střední části objektu. V některých místnostech 3NP byly dokončeny omítky. Jsou z velké části osazena okna. Plocha hlediště je vybetonována. Dále...
NOVINKY NA E-MAIL

Znovuotevření budovy Jitřenky

24.září 2010

V loňském roce právě na semilskou pouť se konalo poslední promítání ve staré budově kina Jitřenka. Po více jak roce je stavba v podstatě dokončena a z bývalého kina pro 500 diváků se vyloupla moderní multifunkční budova, ve které našlo zázemí nejen kino (117 míst, 3D projekce, Dolby Digital Surround), ale i Městská knihovna (800 m2 – 2x více než doposud) a též Café Crepé (60 míst k sezení). Celkové náklady na tuto rekonstrukci činily 66 465 228,- Kč (vč. DPH), z toho 30% podíl uhradí Město Semily (19 939 568,- Kč), na zbývajících 70% byla získána dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. V průběhu rekonstrukce se podařilo též získat z fondu kinematografie dotaci ve výši 700.000,- Kč.

Dále bylo vybráno na poplatcích za zábor staveniště 330.000,- Kč. Přestože v průběhu stavby vznikly vícepráce ve výši 1.667 479,- Kč, všechny byly uznány jako nepředpokládatelné tj. obdrželi jsme na ně dotaci a původně plánovaný podíl města tak byl při započtení úspor ze soutěže dokonce o 1,33 mil. Kč nižší než původně předpokládaný. Když soutěží se podařilo snížit podíl města o 803 tis. Kč, dodatky vyvolaly potřebu 500 tis. Kč, ale souběžně se podařilo získat výše zmíněnou dotaci a platbu za zábor.

 V těchto dnech probíhá zabydlování tak, aby bylo možno přivítat první návštěvníky. Slavnostní otevření budovy Jitřenky proběhne v sobotu dne 2.10.2010 ve 14 hodin. Do 17 hodin budou zpřístupněny prostory kina pro veřejnost a v 17.30 a též od 20.00 hodin se bude promítat první film Kawasakiho růže, v kterém si shodou okolností zahrála jednu z rolí i občanka Semil. V rámci otevřeného odpoledne bude možno shlédnout též ukázkové trailery ve 3D kvalitě. V tento den bude samozřejmě fungovat již i kavárna – včetně podávání své speciality francouzských crepé. Od 2.října do 10.října bude probíhat přehlídka českých filmů pod názvem „To jste v Semilech ještě neviděli“. Vracíme se jí k nejlepším filmům posledních několika let, které se promítali když v Semilech kino nebylo. Můžeme se těšit na známé filmy: Ženy v pokušení, Tobruk, Hlídač č.47, Protektor, Normal, Kuky se vrací a již zmiňovaný zahajovací titul Kawasakiho růže. V průběhu přehlídky lze využít vstupenky, které si diváci zakoupili v roce 2009 při slavnostním uzavírání kina. Pro ostatní je cena vstupenky na tento zahajovací týden za cenu 60,- Kč. 

V rámci přehlídky k nám zavítají vzácní hosté. Pátečnímu (8.10.2010) promítání Románu pro muže od 17.30 hodin, bude předcházet v Městské knihovně od 16.30 hodin autogramiáda s autorem Michalem Vieweghem, který film osobně uvede a po skončení filmu bude následovat beseda s diváky. Nemenší hvězdou prvního týdne je i Václav Marhoul, který uvede v pondělí 4.10. svůj film Tobruk.

Program bude nabitý filmovými hity i v následujících měsících, zmínit nutno listopadovou Pottermánii, která začne v pátek 19.11. odpoledne, připravována bude ve spolupráci s Městskou knihovnou a v jejím rámci uvidí děti a zúčastnění zdarma 6.díl Harryho Pottera: Harry Potter a Princ dvojí krve, následovat bude půlnoční celosvětová premiéra filmu Harry Potter a Relikvie smrti, která začne v pátek, 19.11. ve 23.59.59.

Semilské kino je vybráno v rámci České republiky jako premiérové, a tak vedle premiéry Harryho Pottera se mohou diváci těšit už v říjnu na film Habermannův mlýn (12. a 13.10.), Jíst, meditovat, milovat (17.10.) a Občanský průkaz (21.-24.10.).

Obnovenou tradicí budou také nedělní odpolední pohádky pro děti za 40 Kč.

Zájemci si mohou rezervovat vstupenky na webových stránkách kina http://www.kinosemily.cz
Bc. Ondřej Šír


© 2010 E-VISION International s.r.o.
404 Not Found

Not Found

The requested URL /_seo_footer.html was not found on this server.


Apache/2.2.17 (Fedora) Server at www.e-vision.cz Port 80